Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeZalety i wady kuchni otwartej

Zalety i wady kuchni otwartej

Magic Decor zaprasza na artykuł o tym czy warto łączyć salon z kuchnią.

Jest to korzystne rozwiązanie, jeśli mieszkanie jest niewielkie. Dzięki połączeniu kuchni i salonu uzyskasz więcej przestrzeni oraz światła. Mały salon zazwyczaj jest trudny do urządzenia i ciemny. W takim pomieszczeniu ciężko pracować i odpoczywać, a osoby w nim przebywające zazwyczaj nie czują się komfortowo. Szczególnym powodem dla którego warto zdecydować się na połączenie tych dwóch pomieszczeń jest mała kuchnia bez okna.

W dzisiejszym artykule Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor prezentuje wady i zalety połączonej kuchni z salonem.

W przypadku połączenia kuchni z salonem ważne jest, aby dokładnie przemyśleć ustawienie mebli. Najlepiej odpoczniesz, jeśli kanapa będzie ustawiona bokiem lub tyłem do otwartej kuchni. W przypadku kiedy kuchnia jest otwarta, najlepiej wydzielić strefy poprzez odpowiednie ustawienie mebli. Dobrym pomysłem jest takie rozplanowanie, aby kuchnia znalazła się blisko drzwi wejściowych do mieszkania, a ponieważ przestrzeń jest większa, w z pewnością znajdzie się miejsce na kącik jadalny o którym warto pamiętać.

Kuchnia połączona z salonem nie jest dobrym pomysłem, jeśli po ugotowanym posiłku lubisz odpocząć. Zlew pełen naczyń będzie widoczny dla Ciebie i wszystkich Twoich gości, a zapachy gotowanych potraw mogą być wyczuwalne w salonie, a nawet całym mieszkaniu.

Chemia Budowlana Jelenia Góra Magic Decor, tekst o zaletach i wadach kuchni połączonej z salonem

Zalety:

  • powiększa i rozjaśnia salon,
  • jest wielofunkcyjna - stół może być również miejscem pracy czy też zabaw z dziećmi,
  • sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu i rozmowie przy codziennych czynnościach,
  • umożliwia zastosowanie efektownych rzeczy np. nowoczesne dodatki będą widoczne i lepiej wyeksponowane niż w osobnej kuchni.

Wady:

  • rozprzestrzenianie się zapachów,
  • konieczność zachowania porządku,
  • wysoki koszt związany z urządzeniem,
  • hałas spowodowany np. pracą zmywarki

Wybierasz kuchnię zamkniętą czy otwartą? Magic Decor zaprasza na zakupy - znajdziesz coś odpowiedniego do kuchni otwartej i zamkniętej. W Magic Decor czekają na Ciebie: Armatura Sanitarna Jelenia Góra, Meble Łazienkowe Jelenia Góra, Chemia Budowlana Jelenia Góra oraz Ceramika Jelenia Góra. Przyjdź i skorzystaj z atrakcyjnych cen!

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry