Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeWysoka łazienka - zalety

Wysoka łazienka - zalety

W dzisiejszym artykule Ceramika Jelenia Góra Magic Decor pisze o wysokiej łazience. Czy zawsze jest to ogromna wada pomieszczenia? Zobaczcie sami!

Wysoka łazienka to pomieszczenie, które trudniej ogrzać i wysprzątać i początkowo wydaje się, że nie ma zalet. Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor prezentuje zalety wysokiej łazienki.

Więcej przestrzeni

Możesz zastanowić się nad sufitem podwieszanym, który jest bardzo praktycznym i nowoczesnym sposobem oświetlenia w łazienkach. W takim wnętrzu lepiej zrezygnować z wiszących żyrandoli. Dodatkowym atutem jest to, że nad sufitem możesz schować większość rur, kabli itd. Innym sposobem na wykorzystanie wysokości jest zamontowanie pojemnej szafki. Wewnątrz niej możesz umieścić akcesoria i chemię do sprzątania, czyste ręczniki itd. W pomieszczeniu powyżej 3,5 m możesz również zastanowić się nad niewielką antresolą, gdzie urządzisz miejsce do wykonywania makijażu lub zabiegów upiększających.

Złudzenie optyczne

W wysokich pomieszczeniach często stosowane są zabiegi, które mają za zadanie optycznie sprawić, że łazienka będzie bardziej proporcjonalna. W takim wypadku jednym z rozwiązań jest zastosowanie ukośnych „rozszerzających” wzorów na ścianie, ułożenie płytek poziomo zamiast pionowo na ścianie.

Jasne kolory powiększają i rozjaśniają pomieszczenie, a zatem żeby je nieco obniżyć najlepiej użyć w tym celu kolorów takich jak: szarości, ciemne brązy czy też granaty.

Zdjęcie producenta: KOŁO

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry