Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeWnętrza w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym

Od jakiegoś czasu zaobserwować można trend na wnętrza w stylu industrialnym. W dzisiejszym artykule Ceramika Jelenia Góra Magic Decor przedstawia cechy charakterystyczne dla tego stylu.

Zaczerpnięte z fabryki

Styl industrialny mocno nawiązuje do wnętrz fabryk. Wykorzystanie surowych i często podniszczonych powierzchni oraz zużytych sprzętów, które nadal mogą pełnić swoje funkcje znów stało się modne. Styl ten był bardzo modny w USA w latach 50-tych. Opuszczone fabryki trzeba było zagospodarować.

Przestrzeń

Największym atutem wnętrz industrialnych jest duża przestrzeń. Jest to ważna cecha tego stylu. Wiele opuszczonych fabryk było bardzo atrakcyjnymi nieruchomościami dla artystów. W takich miejscach najważniejsze to, aby podział był jak najmniejszy (ściany oddzielające pomieszczenia tylko tam, gdzie są niezbędne). Te które są najlepiej pozostawić bez tynku i na wierzchu pozostawić materiał z jakiego były wykonane. Można również położyć tapetę, która będzie imitowała cegłę lub beton albo lżejsza ceramiczna wersja w jasnym kolorze.

Światło dzienne

W industrialnych pomieszczeniach lub nowoczesnych „soft loftach” często znajdują się duże okna. Ówcześnie nie były one przysłaniane firanami czy też zasłonami po to, aby wewnątrz było jak najjaśniej. Dlatego też, aby poczuć się swobodnie warto zamontować w swoim domu rolety. Znakiem rozpoznawczym takiego stylu są również duże lampy stalowych oprawach lub pomalowane na czarno. Dobierz duże lampy najlepiej żeliwne lub aluminiowe, takie które będą wyglądały na solidne. Doskonałe też będą „łyse” żarówki na zwykłych kablach.

Kolory

Ściany w takich wnętrzach powinny być jasne, odcienie czystej bieli oraz szarości nadadzą się znakomicie.

Surowość

W industrialnych wnętrzach najbardziej uwagę przykuwają surowe mury, odsłonięta cegła a nawet beton, widoczne elementy wentylacji, a nawet rury.

Meble

Najlepiej sprawdzą się meble proste i funkcjonalne. Powinny podkreślać indywidualizm wnętrza. W bardzo dużych pomieszczeniach najlepiej, aby meble też były duże inaczej kontrast między pomieszczeniem, a niewielkimi rozmiarami mebli będzie zbyt duży. Mebli można szukać na targach staroci i w bardzo różnych miejscach. Najważniejsze to funkcjonalność i zachowanie surowości. We wnętrzach industrialnych powinny pojawić się tylko te meble, które są niezbędne. Do łazienki najlepsza będzie prosta umywalka, lustro, najważniejsze sanitariaty o prostych kształtach, oświetlenie oraz proste meble lub szafka. Najlepiej prezentują się łazienki czarno-białe

Dodatki

W industrialnych wnętrzach powinno znaleźć się niewiele dodatków o prostych kształtach. Warto wyeksponować stare maszyny, belki oraz kolumny. Można również powiesić lustra, które dodatkowo powiększą pomieszczenie i rozjaśnią - szczególnie w łazience.

Porządek przede wszystkim

Porządek, oszczędność i funkcjonalność to cechy, które wyróżniają styl industrialny. Każdy przedmiot powinien pełnić swoją funkcję, względy estetyczne schodzą na dtugi plan. Najważniejsze to funkcjonalność i prostota.

Styl industrialny jest doskonały dla mężczyzny i kobiety. Niewielkie mieszkanie w bloku można również urządzić w stylu industrialnym wystarczą jasne odcienie ścian, widoczna cegła, lustra oraz najpotrzebniejsze proste meble.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawiła zdjęcia z kolekcji Tequila ze strony producenta, którego jest dystrybutorem: http://paradyz.com

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry