Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeW jaki sposób wyczyścić zabrudzone miejsca po zaprawach?

W jaki sposób wyczyścić zabrudzone miejsca po zaprawach?

Choćbyś zatrudnił najbardziej precyzyjnego fachowca to i tak często po remoncie zostają resztki fug na podłodze czy też ścianach. Dlatego też profesjonalista pierwsze czyszczenie wykona bardzo starannie korzystając przy tym z wilgotnej twardej gąbki pilnując, by była ona cały czas czysta. Dodatkowo po wyschnięciu wypoleruje powierzchnię suchą, miękką ściereczką.
W dzisiejszym artykule Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor przedstawia łatwe sposoby na pozbycie się resztek fug.

W większości przypadków zaprawy zawierają cement i dlatego też spośród wielu specyfików należy wybierać takie, które przeznaczone są do zabrudzeń po zaprawach cementowych. Tego typu preparaty mają w swoim składzie silne kwasy, które umożliwiają szybkie pozbycie się pozostałości.   Stosując takie produkty trzeba pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności i używać do tej czynności rękawic ochronnych. Tak silne produkty nie mogą być stosowane na powierzchnie, które są nieodporne na działanie kwasów. Do takich materiałów należą polerowany marmur, trawertyn, wapień na powierzchniach eloksalowanych, czyli zabezpieczonych przed korozją i chromowanych. Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor zalecają dokładne czytanie zaleceń producentów, które są umieszczone na opakowaniu danego produktu. Jeśli masz wątpliwości - najlepiej dokonaj próby w mało widocznym miejscu.

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, porady dotycząće usuwania trudnych zabrudzeń po zaprawach

Znaczna większość tego typu produktów do usuwania zapraw cementowych wymaga rozcieńczenia. Proporcje preparatu z wodą powinny być dostosowane do stopnia zabrudzeń oraz tego jak dawno one powstały. W takiej sytuacji można kierować się zasadą, że im większe i trudniejsze zabrudzenie, tym preparat powinien być bardziej skoncentrowany, jeśli jednak masz wątpliwości to poproś o radę sprzedawcę Magic Decor. Wysoko skoncentrowany produkt powininen zostać nałożony tylko w miejscu zabrudzenia, a pozostałości preparatu należy dokładnie zmyć szczególnie w miejscach spojenia. Jeśli na fugach pozostaną resztki preparatu to wniknie on w fugę i zacznie się ona wykruszać.

Teraz już wiesz co należy zrobić, jeśli po remoncie dostrzeżesz pozostałości po zaprawie. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza serdecznie na zakupy profesjonalnej chemii budowlanej w atrakcyjnych cenach.

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry