Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeWanna czy prysznic? Oto jest pytanie.

Wanna czy prysznic? Oto jest pytanie.

Zarówno wanna jak i prysznic to bardzo funkcjonalne, mające wiele zalet rozwiązania. Doskonale, jeśli możemy zdecydować się na wannę i prysznic, ale co jeśli musimy się zdecydować na jedno lub drugie urządzenie. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor podpowiada.

Zastanawiasz się jak urządzić małą łazienkę i nie wiesz czy wybrać prysznic czy wannę? Przede wszystkim wiele zależy od tego z kim mieszkasz. Rodzina wielopokoleniowa oraz młode małżeństwo z dziećmi - to grupy, w których ciężko wybrać najlepsze rozwiązanie. Na początku zastanów się czy masz możliwości i przestrzeń na tyle dużą w swojej łazience, aby mogły się tam znaleźć zarówno prysznic jak i wanna. W przypadku kiedy wiesz, że nie jest to możliwe, pomyśl czy w Twoim domu jest miejsce na stworzenie drugiej łazienki i wtedy w jednej umieścisz prysznic a w drugiej wannę i po kłopocie!

Nie ma takiej opcji? Zatem musisz wybrać. Posiadasz niewielką łazienkę? Spokojnie obecnie na rynku możemy znaleźć wanny małe i duże, zabudowane lub wolnostojące oraz narożne - każdy znajdzie coś dla siebie. Do małych łazienek doskonałe będą również kabiny typu walk-in, w których nie ma brodzika (a odpływ liniowy w podłodze), a ściany boczne są zredukowane do minimum (jest to bardzo wygodne i oszczędzające miejsce rozwiązanie polecane szczególnie osobom starszym, które mają problemy z poruszaniem się.

W łazience spędzamy bardzo dużo czasu, ale gdy mamy go mało nie bez znaczenia jest czy korzystamy z prysznica czy z wanny. Szybko i sprawnie „pójdzie” nam prysznic niż moczenie w wannie, a do tego zaoszczędzimy wodę. Średnio na prysznic trwający około 8 minut zużywamy około 100 litrów wody. Natomiast do napełnienia wanny potrzebujemy co najmniej 140 litrów. Jednak, jeśli chodzi o przyjemność w doznaniach to większość wybrałaby relaksacyjną kąpiel z dużą ilością piany w wannie.

Wanna przydaje się w wielu sytuacjach np. gdy musisz zrobić pranie. Będzie również doskonała podczas kąpieli Twoich dzieci, bo możesz wykąpać jednocześnie dwoje dzieci, a te z pewnością będą miały większą radochę z kąpieli w wannie.

Wanna często posiada również dodatkową przestrzeń którą możemy zagospodarować w postaci półeczek oraz szuflad pod wanną.

Kto wiedzie prym pod względem czystości? Nie ma w tej kategorii faworyta, bowiem wanny i prysznice wyposażone są w specjalne powłoki antybakteryjne. W przypadku kabin można powiedzieć, że standardem są osłony przeciwzaciekowe typu AntiCalc.

Istnieją również wanny z parawanem szklanym lub materiałowym i dzięki takiemu rozwiązaniu możesz korzystać i z prysznica i z relaksu w wannie. Jest to znakomity kompromis - łączy wannę i prysznic. Nie jest to jednak najlepszy sposób, jeśli mieszka z Tobą osoba starsza ponieważ wejście może stanowić problem, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla osób starszych będzie prysznic z bardzo płytkim brodzikiem lub bez brodzika z odpływem w podłodze.

Drugim kompromisem jest prysznic z głębszym brodzikiem. Jest to super rozwiązanie dla rodzin ponieważ rodzice mogą korzystać z prysznica a dzieci ucieszą się z możliwości kąpieli w głębszym brodziku (kąpiel prawie jak w wannie).

Istnieje również nowoczesne rozwiązanie jakim jest kabino-wanna. Jednak dla starszych osób nie będzie to komfortowe rozwiązanie.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor - serdecznie zapraszamy do centrum na ulicę Piłsudskiego 47 – u nas z łatwością wybierzesz odpowiedni prysznic, wannę, ale także płytki do łazienki, kuchni, salonu, na taras, baterie, umywalki, toalety, bidety, meble łazienkowe, a także chemię budowlaną. Serdecznie Zapraszamy!

Zdjęcia pochodzą ze stron producentów których jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem:


Program Prysznicowy „Puzzle” od firmy Roca, źródło: roca.pl


Drzwi przesuwne z kolekcji „Ultra” od firmy Koło, źródło: kolo.com.pl


Parawan nawannowy z kolekcji „Niven” od firmy Koło, źródło: kolo.com.pl

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry