Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeUmywalka - ważny wybór!

Umywalka - ważny wybór!

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów naszej łazienki dlatego ważne żeby była ona funkcjonalna i elegancka. Przed jej wyborem należy dobrze się zastanowić, ponieważ powinna ona współgrać z koncepcją wystroju całej łazienki. Ważne jest również dobranie tego sanitariatu w odpowiednim rozmiarze.

Małe lub średniej wielkości modele będą idealne do niewielkiej łazienki szczególnie, jeśli nasza umywalka ma służyć tylko do mycia rąk.

Kolejną ważną sprawą jest przemyślenie, gdzie zostanie zamontowana bateria. Taką decyzję należy podjąć przed wyborem umywalki, bowiem nie każda posiada stosowny otwór na baterię. Baterie stojące można zamontować centralnie lub w rogu, jeśli natomiast ma ona być przymocowana do ściany, to dopiero wtedy wybierajmy umywalkę (modele bez otworów).

Sposób mocowania to kolejny ważny aspekt. Możemy wybrać umywalkę wiszącą, która będzie zamontowana do ściany lub podpartą dodatkowo postumentem. Ogromną popularnością cieszą się również umywalki umieszczane do specjalnie wyprofilowanych szafek.  Często do konkretnego modelu jest już dobrany mebel i to stanowi komplet.

A co, jeśli zastanawiamy się nad wyborem umywalki do większej łazienki? Duży metraż toalety daje duże możliwości – jedną z nich jest wybór umywalki, ponieważ będzie ona wtedy przeznaczona do mycia rąk, zębów, głowy oraz niewielkiego prania ręcznego. W takim wypadku najczęściej wybierane są modele meblowe nablatowe lub wpuszczane. W celu ułatwienia wyboru klientom, posiadamy całe serie wyposażenia do łazienki. Decydując się na cały komplet armatury i mebli będziemy mieć pewność, że wszystko do siebie pasuje.

Do dużych łazienek polecamy wybrać 2 umywalki, które będą zamontowane obok siebie. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdy z łazienki korzysta kilka osób. Znakomicie prezentują się umywalki nablatowe, których z uwagi na obecne trendy mamy duży wybór.

Największą popularnością wciąż cieszą się umywalki ceramiczne. Głównie dlatego, że stosunek jakości do ceny jest korzystny, jednak na rynku dostępne są też umywalki szklane, stalowe, granitowe, a także wykonane z tworzyw sztucznych.

Stoisz przed wyborem funkcjonalnej i jednocześnie ładnej umywalki? Odwiedź Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor! Zapraszamy na ul. Piłsudskiego 47 w Jeleniej Górze.


umywalka wpuszczana w blat, źródło: kolo.com.pl


umywalka nablatowa, źródło: kolo.com.pl

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry