Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeSprawny remont łazienki

Sprawny remont łazienki

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor prezentuje na co warto zwrócić uwagę, aby przeprowadzić sprawny i satysfakcjonujący remont łazienki. Zaczynamy!

Plan
Zastanów się nad nowym wyglądem pomieszczenia, jego funkcjonalnością, uwzględnij przy tym potrzeby każdego użytkownika łazienki. Swoje oczekiwania dostosuj do rzeczywistych możliwości zarówno finansowych i przestrzennych pomieszczenia.

W fazie planowania remontu wybierz armaturę, zdecyduj czy wolisz wannę czy też prysznic, zaplanuj oświetlenie i wentylację. Wybierz i zakup odpowiednią ceramikę. Zwróć uwagę na rozmiar oraz kształt - nie każdy rozmiar płytek będzie pasował w Twojej łazience. Zastanów się także nad szerokością fug - wpływa ona efekt końcowy, a czasem również na ilość płytek.

Rozpoczęcie remontu

Na początku należy skuć stare płytki. Jest to jeden z najcięższych etapów prac. Płytki przyklejane na stary sposób (cement), często spotykane są w blokach, mogą być trudne do skucia dlatego też w takim wypadku należy liczyć się z tym, że ten etap remontu może potrwać nieco dłużej.  Po skuciu glazury dokładnie widać rury, piony kanalizacyjne oraz przebieg i stan instalacji elektrycznej.

Hydraulika

Prace hydrauliczne są kolejnym etapem remontu. Wymiana rur, doprowadzenie wody do pralki i pod sanitariaty oraz odprowadzenia dla wszystkich tych urządzeń. Dobrze jest zwrócić uwagę na stan rur kanalizacyjnych, jeśli to stare, żeliwne rury to prawdopodobnie są mocno skorodowane w środku. W takim wypadku najlepiej jest je wymienić na nowe.

Ogrzewanie

Przemyśl czy chcesz wymienić grzejnik na nowy. Po zdemontowaniu starego kaloryfera trzeba zastosować zasilenie pod nowy. Warto dokładnie przemyśleć tę decyzję ponieważ, jeśli zdecydujesz się na wymianę grzejnika za jakiś czas musisz liczyć się z ponownym skuciem płytek, a zatem skorzystaj z okazji remontu całej łazienki i wymień w niej również grzejnik.

Wymiana instalacji elektrycznej

Podczas remontu łazienki najczęściej potrzebna jest wymiana starej instalacji elektrycznej na nową oraz zmiany dotyczące sposobu oświetlenia na bardziej nowoczesny i funkcjonalny. Aktualnie najbardziej popularnym sposobem oświetlenia w niewielkich łazienkach jest umieszczenie w podwieszanym suficie wykonanym z wodoodpornych płyt kartonowo-gipsowych, punktów halogenowych. Pamiętaj również o doprowadzeniu przewodów do oświetlenia nad lustrem. Jest to miejsce które powinno być dodatkowo doświetlone.

Wyrównanie ścian

Za pomocą zielonych, wodoodpornych płyt kartonowo-gipsowych należy zakryć rury i wyrównać powierzchnię ścian. Nie warto oszczędzać na tym etapie prac ponieważ, jeśli płytki zostaną położone na nierównej powierzchni sprawi to, że efekt końcowy nie będzie satysfakcjonujący.

Nowa glazura

Wiele zależy od prawidłowego położenia płytek na ścianach i podłodze. Należy pamiętać, że ostatnia płytka pod sufitem powinna zmieścić się w całości, a pierwszy rząd od dołu najlepiej żeby zaczynał się nieco wyżej. Wszystko po to, aby ceramika na ścianach delikatnie zachodziła na płytki podłogowe.

Lustro

Pamiętaj, aby było zawieszone na optymalnej wysokości. Dobrze dobrane powiększy i rozjaśni Twoją łazienkę.

Umywalka

Odpowiedz sobie na pytanie z jakiego materiału powinna być wykonana (na rynku dostępne są: ceramiczne, akrylowe, konglomeratowe, szklane, porcelanowe oraz drewniane). Powinna być wisząca, nablatowa czy wpuszczana? Jaki kształt i wielkość będą najbardziej odpowiednie oraz czy będzie to umywalka z otworem na baterię, a może ma mieć baterię podtynkową?

Armatura

Remont łazienki kończą prace wykończeniowe czyli fugowanie, położenie silikonu w narożnikach i wokół lustra. Potem należy zamontować nową armaturę sanitarną.

Meble

Powinny pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Zdecyduj się na meble funkcjonalne. Przed zakupem sprawdź czy zmieszczą się one w Twojej łazience.

Odwiedź Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor i znajdź całe wyposażenie do Twojej nowej łazienki po atrakcyjnych cenach.


Żródło: paradyz.com

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry