Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeSkuteczne sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Skuteczne sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Wiele osób wybiera do swojego mieszkania prysznic. Jest to doskonały sposób na orzeźwienie o poranku lub wieczorny relaks. Oprócz wyglądu, który powinien współgrać z wystrojem całego pomieszczenia i praktycznej strony kabiny powinna być czysta.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor przedstawiają sprawdzone porady na czystą kabinę prysznicową.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają za zadanie ułatwić czyszczenie prysznica. Należy uważać na specyfiki, które posiadają twarde mikrogranulki, ponieważ jest to składnik, który choć skutecznie usunie powstałe zabrudzenia, to może spowodować, że ściany w kabinie staną się matowe i porysowane.

Bezpieczne będą bawełniane ściereczki i gumowa ściągaczka wody. Najlepiej jest po każdym prysznicu spłukać ścianki wodą po każdym prysznicu. Tak dbając o prysznic, delikatne detergenty do czyszczenia będą potrzebne dużo rzadziej i z całą pewnością zabrudzenia będą łatwe do usunięcia.

Ocet

Jednym z najtańszych, najłatwiej dostępnych i najbardziej uniwersalnych specyfików jest ocet. Jest to naturalny środek dzięki któremu kabina, ale też inne powierzchnie będą czyste i błyszczące. Należy przygotować roztwór ciepłej wody i octu w stosunku 1:1, tak przygotowana mieszanka bez problemów poradzi sobie z osadem z mydła czy też kamieniem. Idealnie lśniące ścianki kabiny będą łatwe do osiągnięcia stosując roztwór za pomocą spryskiwacza. Mokre ścianki kabiny trzeba pozostawić na około 10 minut, a następnie wytrzeć kabinę ściereczką i dokładnie spłukać ścianki. Ocet to znakomity także środek do czyszczenia kafelek, fug, relingów czy też baterii prysznicowej.

Kwasek Cytrynowy

Ocet można zastąpić kwaskiem cytrynowym. Roztwór składający się z 200 ml ciepłej wody oraz dwóch łyżek kwasku cytrynowego można przelać do spryskiwacza. Kolejne korki są identyczne jak w przypadku roztworu wody z octem. Jest to równie korzystne rozwiązanie, a jego dodatkowym atutem jest cytrynowy zapach dużo bardziej przyjemny niż woń octu. Należy jednak pamiętać, że elementy marmurowe nie mogą być czyszczone w ten sposób.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor, tekst o sposobach na czystą kabinę prysznicową

Soda Oczyszczona i Woda Utleniona

Na fugach i w kącikach obudowy prysznicowej często pojawia się pleśń. W takiej sytuacji niezastąpiona okaże się soda oczyszczona i woda utleniona. Na powierzchnie pokryte pleśnią trzeba nałożyć sodę oczyszczoną i pozostawić na 10 minut, następnie miejsca te muszą być dokładnie wyszorowane, po spłukaniu należy umyć te miejsca wodą utlenioną o stężeniu 3% i pozostawić do wyschnięcia.

Powłoka Hydrofobowa

Obecnie w sprzedaży istnieją kabiny z powłoką hydrofobową, które coraz częściej są wybierane przez klientów. Powłokę tą tworzy wiele substancji jak np. skrobia. Powłoka hydrofobowa ma za zadanie nie zatrzymywać na powierzchni brudu i wody. Powierzchnie zabezpieczone tą powłoką nie posiadają zacieków czy też kropel wody. Powłoka chroni także kabinę przed osadem z mydła i kamieniem.

Teraz już wiesz jak zadbać o lśniącą kabinę prysznicową. Przeczytaj również o tym jak sprzątać skutecznie całą łazienkę bez użycia chemii tutaj i w jaki sposób czyścić pralkę tutaj

Salon Płytek Ceramicznych i Armatury Sanitarnej Jelenia Góra Magic Decor serdecznie zaprasza na zakupy w atrakcyjnych cenach!

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry