Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjePłytki imitujące drewno do biura - dlaczego warto?

Płytki imitujące drewno do biura - dlaczego warto?

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor gorąco zaprasza na artykuł poświęcony płytkom drewnopodobnym w powierzchniach biurowych.

Jednym ze sposobów na zapewnienie niepowtarzalnego wyglądu powierzchniom biurowym jest wybór płytek ceramicznych imitujących drewno. Dlaczego akurat drewno? Odpowiedź jest prosta - drewno to jeden z naturalnych materiałów i najbardziej szlachetnych. Drewniane podłogi wyglądają niezwykle elegancko i kojarzą się z domowym ciepłem.

Płytki drewnopodobne to doskonały materiał do aranżacji różnych wnętrz. W nowoczesnych powierzchniach biurowych znakomicie sprawdzają się zarówno chaotyczne jak i uporządkowane ułożenie płytek. Niezwykłej elegancji i szyku dodaje wnętrzom ułożenie płytek parkietowych w tzw. jodełkę. Doskonale prezentuje się także układ na tzw. cegiełkę.

Płytki drewnopodobne doskonale wpasowują się w ekologiczne trendy i wystrój biura w stylu eco. Jest to styl wybierany przez coraz większą liczbę firm. Dlaczego? Ponieważ podnosi to dobre postrzeganie wizerunki działalności jako dbającej o środowisko naturalne.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza na artykuł o zaletach płytek imitujących drewno do biura

Kolejnymi zaletami tego typu płytek ceramicznych jest łatwa utrzymanie czystości, bowiem wystarczy jedynie przemyć podłogę wodą z odrobiną detergentu i już posadzka prezentuje się świetnie.

Dla powierzchni biurowych jednym z najważniejszych aspektów są parametry dotyczące odporności na ścieranie powierzchni PEI i liczbą obrotów. Duże znaczenie ma również parametr odpowiadający za antypoślizgowość  (oznacza się ją literą R - im wyższa wartość liczbowa przy literze, tym antypoślizgowość jest większa).

Z względu na to, iż powierzchnie biurowe należą do tych o ekstremalnie dużym natężeniu ruchu, z dużą ilością zanieczyszczeń ścierających, dobrym wyborem będzie gres szkliwiony o klasach ścieralności od PEI 3/1500 i więcej (PEI 4/2100, PEI 4/6000, PEI 5/12000).

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor poleca serdecznie płytki ceramiczne do powierzchni biurowych.
Wybierz się na zakupy do Magic Decor i skorzystaj z fachowej pomocy i atrakcyjnych cen!

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry