Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeOsobna toaleta - tak czy nie?

Osobna toaleta - tak czy nie?

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor przedstawia zalety i wady osobnej toalety.


Na samym początku łatwo zauważyć, że łazienka bez muszli ustępowej będzie większa, a oddzielna toaleta zapewni więcej prywatności. Czy to jednak wystarczające argumenty, aby zdecydować się na osobną toaletę?

Bardzo często dwa osobne pomieszczenia - łazienka i toaleta są ciasne. Dlatego też zamiast dzielić jedno większe pomieszczenie na dwa bardzo małe należy zastanowić się czy taka zmiana będzie komfortowa dla domowników. Można zapewnić korzystającym więcej prywatności stawiając w łazience murki oddzielające poszczególne strefy w łazience i umieścić miskę ustępową w taki sposób, aby nie była ona widoczna zaraz po otwarciu drzwi łazienkowych.

Kompromisowym rozwiązaniem jest również wydzielenie toalety w samej łazience i oddzielenie jej   luksferami lub lekkimi drzwiami.

W przypadku kiedy jednak posiadasz w domu wystarczająco dużo przestrzeni na stworzenie osobnej toalety, która nie będzie bardzo ciasna, powinieneś zamontować w środku przynajmniej umywalkę. Znakomicie, jeśli masz jeszcze trochę wolnego miejsca i możesz wstawić kabinę prysznicową. Dzięki temu uzyskasz drugą łazienkę, która na pewno przyda się w dużej rodzinie lub dla gości.

Zalety:

  • łazienka bez miski ustępowej jest bardziej przestronna;
  • osobna toaleta zapewnia większą intymność.

Wady:

  • zazwyczaj łazienka i toaleta to dwa bardzo ciasne pomieszczenia;
  • toaleta powinna pomieścić również umywalkę - potrzebna jest dodatkowa przestrzeń.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry