Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeNowocześnie, a jednak RETRO

Nowocześnie, a jednak RETRO

Marzysz o nowoczesnej łazience, która nawiązywałaby do stylu retro? Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor przedstawia krótki artykuł o łazienkach retro w nowoczesnym stylu. Przeczytaj jak urządzić!

Wanna, umywalka

Nowoczesna łazienka inspirowana stylem retro powinna posiadać takie elementy ceramiki, aby współgrały z aranżacją pomieszczenia. Opływowe kształty i delikatne linie będą przypominały dawne misy. Najlepszym wyborem wanny będzie wolnostojąca. Umywalka nawiązująca do przeszłości powinna zostać zamontowana na blacie lub dopasowanej stylem szafce. Dzięki temu będzie to spójna koncepcja.

Wysmakowane wnętrze

W zależności od tego do jakiej epoki ma nawiązywać wymarzona łazienka, pamiętaj, aby armatura sanitarna wraz z oświetleniem, dodatkami i ceramiką na ścianach i podłodze tworzyły spójną całość. Ceramika na ścianach powinna pasować do wybranego stylu całego wnętrza, mogą być niezwykle proste lub ozdobne w różnych formach. Łazienka nawiązująca do przeszłości to oprócz funkcjonalności tego pomieszczenia, także miejsce odpoczynku dlatego też w takich pomieszczeniach dobrze będą wyglądały fotele.

Dodatki

Odpowiednie dodatki mogą stworzyć klimat wybranej epoki. Jednym z najważniejszych elementów jest lustro - w dekoracyjne ramie lub proste. Istotnymi detalami są także odpowiednio dobrane stylizowane baterie. Oświetlenie jest również ważnym punktem przy urządzaniu łazienki retro. Mniej istotne, ale stylowe dodatki to np. drewniana drabinka, która może być wieszakiem na ręczniki domowników czy też duży wazon zdobiony ludowym wzorem i wiele innych. Najważniejszy jest umiar. Wystarczy zaledwie kilka elementów, by pomieszczenie było przytulne, sprzyjało relaksowi i nawiązywało do przeszłości.

Wybierając odpowiednie płytki, armaturę, oświetlenie, lustro i dodatki możesz stworzyć łazienkę całkowicie lub tylko w części retro nawiązujące przy tym do nowoczesnych trendów wnętrzarskich np. proste zlewy ceramiczne, doskonale będą pasowały do stylu industrialnego - to tylko przykład.
Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor życzy wymarzonych łazienek i zaprasza serdecznie na zakupy!

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, tekst o tym jak stworzyć nowoczesną łazienkę w stylu retro

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry