Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeNowoczesne technologie w łazience i kuchni

Nowoczesne technologie w łazience i kuchni

Meble łazienkowe Jelenia Góra zaprasza na krótki artykuł o nowoczesnych rozwiązaniach w kuchni i łazience.

Internet rzeczy to coś, co powstało zaledwie kilkanaście lat temu. Nowoczesne technologie zostały doskonale rozwinięte, dzięki czemu możliwe było wspomaganie codziennych przedmiotów domowego użytku elektroniką.

Łazienka

Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii wanna czy też toaleta spełniają wiele funkcji, pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, a przy tym zapewniają użytkownikowi niezwykle wysoki poziom komfortu.

Takie rozwiązania są coraz bardziej powszechne, a co za tym idzie stają się tańsze i dzięki temu nie są one przeznaczone jedynie dla najzamożniejszych, ale dla wszystkich i wyznaczają nowy standard  wyposażenia łazienek.

Jednym z urządzeń łazienkowych, które zyskują na popularności a w krajach arabskich czy też Japonii są powszechne i wybiera przez niemal każdego mieszkańca, to sedesowe deski myjące. Jest to połączenie toalety z funkcją bidetu. Dzięki takie rozwiązaniu na niewielkiej przestrzeni mamy wielozadaniowe urządzenie sanitarne. W tym przypadku niewielki metraż nie jest już przeszkodą w posiadaniu bidetu. Istnieją różne modele, które pozwalają na programowanie preferowanych ustawień takich jak regulacja kierunku i siły strumienia wody, suszenie ciepłym powietrzem czy też włączanie dodatkowego oświetlenia nocnego lub funkcji aromatyzowania pomieszczenia. Wszystkie te funkcje sterowane są pilotem (W Japonii - smartfonem dzięki specjalnej aplikacji)

SPA w Twoim domu

Inna ciekawostka technologiczna to inteligentne systemy zarządzania kąpielą, dzięki którym można stworzyć SPA we własnym domu. Użytkownik ma możliwość zarządzać wieloma funkcjami. Oprócz tego, że rządzenia spełniają swoje podstawowe funkcje związane z higieną, to dają również komfort i zapewniają poprawę samopoczucia. Jeśli lubisz stałą temperaturę wody pod prysznicem, możesz to ustawić i już nigdy nie doświadczyć poparzeń lub zimnej wody. Za pomocą odpowiedniego sterownika ustawisz również poziom napełnienia wody w wannie.

Czas spędzony w łazience z pewnością umili muzyka prosto z wodoodpornych głośników. Dzięki połączeniu bluetooth z Twoim smartfonem możesz włączyć ulubioną muzykę i słuchać jej pod prysznicem.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor polecają artykuł o nowoczesnych technologiach w łazience i kuchni

Kuchnia

Jest to pomieszczenie, gdzie spędza się dużo czasu. W wielu domach kuchnia jest miejscem rodzinnych spotkań, konsumpcji i przygotowania wspólnych posiłków. Z tego też powodu wszelkie urządzenia w kuchni mają za zadanie usprawnić codzienne czynności.

Zakupy

Planowania zakupów nie musisz dokonywać za pomocą tradycyjnych metod lub w drodze do sklepu. Teraz wystarczy, że za pomocą smartfona skontaktujesz się ze swoją lodówką i dowiesz się jaka jest jej aktualna zawartość.

Nie każdego stać aktualnie na zakup takiej lodówki, jednak istnieją aplikacje, które podpowiedzą, które produkty są najzdrowsze. Dzięki eFood lub Zdrowe Zakupy zaoszczędzisz czas, który do tej pory poświęcałeś na czytaniu skladu. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, a aplikacja wyświetli wszystkie potrzebne informacje .

Pieczenie on-line

Nowe technologie pomagają również w przygotowaniu posiłków. Użytkownik może wyszukiwać przepisy oraz automatycznie dostosowywać funkcje do wymagań przygotowanej potrawy. Nie musisz pamiętać, jak długo powinieneś piec mięso, albo w jakiej temperaturze je smażyć – kuchenka może pobrać tę informację z internetu i dopasować ją siłę oraz czas grzania do odpowiedniego przepisu.

Istnieje również piekarnik, który można zaprogramować dzięki smartfonowi i specjalnej aplikacji, która będzie zintegrowana z Facebookiem. Dzięki zdalnemu zarządzaniu posiłek będzie gotowy w chwili kiedy dokładnie wrócisz z pracy.]

Niesamowite, jak szybko zmienia się świat w którym żyjemy i jakie udogodnienia nam oferuje. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza na zakupy w letnich cenach. Z pomocą kompetentnego personelu z łatwością dobierzesz płytki ceramiczne, armaturę sanitarną, meble łazienkowe czy też chemię budowlaną.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry