Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeNowoczesna Armatura dla higieny rąk

Nowoczesna Armatura dla higieny rąk

Dłonie są nosicielem największej liczby chorób. Niektóre z nich nazywane są „chorobami brudnych rąk”. Mycie rąk jest bardzo ważne na co dzień. Dziś Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor prezentuje artykuł poświęcony bateriom bezdotykowym.

Baterie lekarskie, zwane inaczej łokciowymi - najczęściej spotykane są w gabinetach lekarskich, toaletach publicznych, czy w WC w przychodniach lub dla osób niepełnosprawnych. Tam właśnie sterylne warunki są niezwykle istotne i sprawiają, że w danym miejscu możemy czuć się po prostu bezpiecznie.

Jaka jest różnica między baterią standardową, a lekarską?

Bateria lekarska różni się od standardowego modelu przede wszystkim uchwytem. Wyposażona jest najczęściej w dźwignię, która jest nie tylko dłuższa, ale także wygięta lekko do góry. Dzięki temu można korzystać z niej nie dotykając przy tym armatury dłonią. Z powodzeniem w tym celu użyć można  przedramienia czy łokcia.

Baterie bezdotykowe, najczęściej spotykane są w toaletach użytku publicznego. Można spotkać je w galeriach handlowych, kinach, urzędach. Jest to bardzo higieniczny typ baterii. Wystarczy zbliżyć dłonie w pobliżu baterii, by ją uruchomić. Tego typu armatura jest również bardzo oszczędna.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza na wpis o nowoczesnych bateriach

Doskonałe dla dzieci

Dzieci ciągle się śpieszą i często przez roztargnienie zapominają o tym, aby zakręcić wodę, po umyciu rąk. Dzięki baterii bezdotykowej można mieć pewność, że woda się nie marnuje.

Ten rodzaj baterii sprawdzi się także w kuchni. Przygotowując posiłki, łatwo o brudne ręce. Odkręcenie klastycznego kranu nie jest wtedy proste i właśnie w takiej sytuacji bateria bezdotykowa to duże ułatwienie.

Podsumowując

Wiele chorób przenoszonych jest przez brudne ręce. Dlatego tak istotne jest częste mycie rąk. W miejscach publicznych tj. kina, galerie handlowe, restauracje bardzo często zamontowane są  nowoczesne baterie bezdotykowe, zaś w przychodniach, szpitalach i gabinetach medycznych spotkać można baterie łokciowe.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zachęca do częstego mycia rąk i serdecznie zaprasza na zakupy ceramiki, armatury sanitarnej, chemii budowlanej oraz mebli łazienkowych w korzystnych cenach.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry