Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeModna Łazienka 2017

Modna Łazienka 2017

Jesteście w trakcie remontu łazienki, albo planujecie go w najbliższym czasie?

Magic Decor przedstawia trendy jakie panują w urządzaniu łazienek na 2017 rok.

  1. Motyw przewodni – bliskość z naturą. Łazienka to miejsce w którym każdy z nas uwielbia rozkoszować się chwilą relaksu po ciężkim dniu. Dlatego dobrze jest, aby stworzyć w tym miejscu odpowiedni nastrój, który będzie temu sprzyjał. Nie od dziś wiemy, że kontakt z naturą przynosi człowiekowi ukojenie, więc połączmy drewno z kamieniem, metalem czy betonem. Drewniane meble czy podłoga dodatkowo dodadzą prawdziwie domowego klimatu, a to sprawi, że dobrze się będziemy czuli w naszej łazience. Nie musimy jednak upierać się przy drewnianej podłodze bowiem znakomitym rozwiązaniem są płytki imitujące drewno, które wyglądają bardzo autentycznie. Kolory jakie będą w tym roku dominować to przede wszystkim beże, zielenie, szarości i grafity.
  2. Płytki – najmodniejsze w tym roku są płytki heksagonalne. Ich nietypowy kształt sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.
  3. Prysznice – najbardziej trendy są płytkie brodziki lub odpływ liniowy w podłodze. Coraz większą popularnością cieszą się również kabiny prysznicowe bez drzwi. Takie kabiny to często jedynie szyba, by woda nie rozlewała się po całej łazience. Ten minimalistyczny pomysł wygląda znakomicie.
  4. Wanny – przez ostatnie kilka lat największą popularność zdobyły wanny wolnostojące, oparte na dekoracyjnych nóżkach. Stają się często główną ozdobą łazienki i można je dowolnie ustawić (niekoniecznie przy ścianie, ciekawie wyglądają ustawione w centralnej części dużego pomieszczenia).
  5. Baterie – najbardziej popularne są baterie termostatyczne (dzięki nim utrzymywana jest stała temperatura wody). Temperaturę można ustawić od 15-60 stopni Celsjusza z dokładnością do jednego stopnia. Nie należą do najtańszych, ale przyczyniają się do obniżenia rachunków za wodę. Oszczędność wody wynika ze znacznie skróconego czasu potrzebnego na ustawienie odpowiedniej temperatury. Ponadto większość tego typu baterii posiada przycisk „eco” i po jego naciśnięciu strumień wody zmniejszony jest o 50 %, można go zwiększyć naciskając ponownie przycisk. Takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej oszczędne i świetnie się sprawdzi tam, gdzie nie jest wymagany duży strumień wody np. podczas mycia rąk. Do czyszczenia takich baterii zaleca się stosowanie specjalnych preparatów.
  6. Motywy 3D – doskonale wyglądają motywy przestrzenne np. na płytkach. Może to być w wtedy główny element dekoracyjny łazienki, który nada wyrazu wnętrzu o minimalistycznym wyglądzie z prostymi meblami.

Przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację łazienki.

Powodzenia w urządzaniu wymarzonej łazienki życzy Magic Decor.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry