Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeLustro Idealne

Lustro Idealne

Lustro to ważny element każdej łazienki. Potrafi być centralnym punktem łazienki i dekoracja. Powinno spełniać swoje funkcje. Odpowiednio dobrane powiększy i rozjaśni wnętrze.

Mają różne kształty i wielkości. Najważniejsza funkcja lustra to możliwość przeglądania się. Powinno być ono umieszczone na wysokości odpowiadającej każdemu domownikowi. Ważne jest również, aby lustro było dobrze oświetlone, to z pewnością ułatwi wykonywanie makijażu czy takie czynności jak choćby golenie.  Gotowe lustro w ramie możemy zawiesić na ścianę. Istnieje także możliwość zamówienia lustra na konkretny wymiar u szklarza i wklejenie go w płytki ceramiczne. Wklejając duże lustro dobrze jest zamontować pod nim specjalną matę grzewczą, która będzie zapobiegać parowaniu podczas kąpieli.

Jak wybrać lustro do wystroju Twojej łazienki i tak, by było spójną częścią pomieszczenia?
Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawia kilka porad:

  • Wielkość i kształt

Ważny jest rozmiar – im większe lustro tym lepiej. Lustro dłuższe od umywalki jest funkcjonalne i wygląda bardzo efektownie. Ważne jest, aby zastanowić się nad kształt, który powinien współgrać z kształtem baterii, umywalki, wanny. Jeśli armatura jest o opływowych kształtach, wtedy świetnie będzie pasowało lustro okrągłe. Natomiast, jeśli łazienka wyróżnia się ostrymi krawędziami to doskonałe będzie prostokątne lustro.

  • Dekoracyjna rama?

Dekoracyjna rama będzie pasowała do neutralnego pomieszczenia, wtedy ozdobna rama będzie przykuwała uwagę i dzięki temu będzie to najbardziej wyróżniający się element łazienki.

  • Lustro specjalnie do łazienki

Warto pamiętać o tym, aby wybrane lustro długo służyło w łazience. Dlatego też ważne jest, aby zwrócić uwagę na to czy posiada ono spód zabezpieczony teflonową warstwa, która nie będzie przepuszczała wody.

  • Lustro podświetlane

Ostatnio bardzo dużo pojawiło się na rynku luster podświetlanych. Są one efektowne, modne oraz funkcjonalne. Większość podświetlanych luster wyposażonych jest w mleczne panele, dające wyraźne choć lekko przytłumione światło. Należy pamiętać, aby przy wyborze zwracać uwagę na te lustra, które posiadają ciepłe światło.

  • Lustro i jednocześnie szafka

Płaska szafka z lustrem jest bardzo praktycznym i jednocześnie nowoczesnym pomysłem. Dzięki temu, że lustro znajduje się na drzwiczkach można przejrzeć się pod różnymi kątami.


Według nas są to najważniejsze porady i właśnie o nich należy pamiętać wybierając lustro do łazienki. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor – serdecznie zapraszamy do centrum Jeleniej Góry, na ulicę Piłsudskiego 47. Posiadamy duży wybór luster – na pewno znajdziesz u nas odpowiednie!

 
Źródło: paradyz.com

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry