Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeŁazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor prezentuje kilka rad na łazienkę w stylu skandynawskim.

Czym jest styl skandynawski?

Aranżacje wnętrz w tym stylu inspirowane są wystrojem domów mieszkańców Europy północnej. Jasne, przestronne wnętrza w okresie zimy są choć w niewielkim stopniu wynagrodzeniem za brak naturalnego światła. Skandynawowie lubią naturę i oszczędność, dlatego też ich wnętrza są proste, a meble i inne dodatki wykonane są z drewna, skóry czy też naturalnych tkanin.

Styl skandynawski od dłuższego czasu stał się bardzo modny. Charakteryzuje się białą barwą wnętrza oraz wszystkimi dodatkami wykonanymi z materiałów ekologicznych takich jak: drewno, kamień, skóra. Choć w stylu skandynawskim przeważa kolor biały, to pomieszczenia są ciepłe dzięki odpowiednio dobranym dodatkom a kolor biały (zazwyczaj na ścianach) powoduje, że wnętrze jest jasne i sprawia wrażenie większego.

  • Kolor - w łazience w stylu skandynawskim postaw na białe płytki ceramiczne. Dzięki temu będzie ona większa, jasna, czysta i niezwykle elegancka.
  • Drewno - wykorzystaj drewniane krzesła, stare komody i drabinki. Nada to niepowtarzalnego charakteru i nieco ociepli łazienkę. Nie przejmuj się, że meble są stare i zniszczone - to tylko doda uroku.
  • Oświetlenie - łazienka powinna być dobrze oświetlona w kilku punktach. Lampy w stalowych oprawach będą się doskonale komponować zresztą pomieszczenia.
  • Prostota i Minimalizm - jasne barwy, absolutne minimum mebli i dodatków. Poczujesz spokój i harmonię w miejscu, gdzie panuje porządek, więc jeśli jesteś osobą która żyje w artystycznym nieładzie znajdź pojemny mebel z szufladami, szafką i schowaj tam wszystkie drobiazgi i kosmetyki. Możesz również pochować kosmetyki do pudełek. W ten sposób wszystkie potrzebne rzeczy znajdziesz w pudełkach a na zewnątrz będzie panował porządek.
  • Dodatki - wystarczy jeden lub dwa, by łazienka była efektowna może to być lustro w drewnianej ramie, albo grafika na ścianę lub klimatyczna latarnia z zapachową świecą.

Co sądzisz o wnętrzach w tym stylu? Salon Płytek Ceramicznych Magic Decor serdecznie zaprasza na zakupy - u nas wyposażysz swoją łazienkę w całości po atrakcyjnych cenach. Przyjdź i skorzystaj!


Źródło: paradyz.com.pl

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry