Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeŁazienka czysta i przejrzysta bez chemii

Łazienka czysta i przejrzysta bez chemii

Sprzątanie w łazience to ważny element i każdy z nas chce, aby była to czysta przestrzeń. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor prezentuje porady, dzięki którym Twoja łazienka będzie czysta i przejrzysta.

Fugi

Jak pozbyć się grzyba i pleśni z fug? Domowym sposobem, który doskonale sprawdza się w tej roli jest soda oczyszczona lub proszek do pieczenia z dodatkiem niewielkiej ilości wody tak, aby powstała pasta. Taką mieszankę należy nałożyć na spoiny za pomocą szczoteczki do zębów, aby dodatkowe zdezynfekować te miejsca dobrze jest dodać sok z cytryny lub kilka kropli naturalnego olejku z drzewa herbacianego.

Kabina prysznicowa bez zacieków

Osad z kamienia i mydła znajdujący się na kabinie prysznicowej można łatwo usunąć dzięki ciepłej wodzie z octem. Roztwór doskonale rozpuści osad i dodatkowo nada połysk ścianom kabiny. Po zaaplikowaniu preparatu trzeba dokładnie spłukać kabinę wodą, a następnie wytrzeć ją do sucha.

Lśniąca toaleta

Do dokładnego doczyszczenia muszli klozetowej potrzebna jest mieszanka boraksu z wodą w stosunku 0,5 szklanki boraksu na litr. Doskonałym środkiem czyszczącym jest również cola oraz mieszanka wrzątku i octu, która wlana do muszli ustępowej doskonale poradzi sobie z kamieniem.

Armatura

Jak pozbyć się osadu na bateriach? Najlepiej jest umyć ją ciepłą wodą z mydłem - powierzchnia nie zostanie uszkodzona, a dodatkowym atutem jest to, że to bardzo tani sposób na błyszczące baterie łazienkowe. Umytą baterię należy dokładnie spłukać ciepłą wodą i wytrzeć do sucha.

Płytki ceramiczne

Z dokładnym umyciem płytek ceramicznych znakomicie poradzi sobie ocet spirytusowy. W przypadku kiedy glazura straciła swój blask przez kontakt z twardą wodą, doskonałą metodą jest przetarcie jej roztworem wody i octu. Potem należy wypolerować kafelki starymi gazetami. Efekt będzie zachwycający.

Udrożnione rury

Zatkaną rurę można udrożnić domowym sposobem. 4 łyżki stołowe sody oczyszczonej należy połączyć z octem (50 ml). Tak przygotowany roztwór należy wlać do rury i zalać wrzątkiem.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawił domowe sposoby na czyszczenie łazienki. Są to tanie rozwiązania, które jednocześnie są bardzo ekologiczne. Oczywiście ekologia to w ostatnim czasie pewien trend, ale jest to pozytywny trend, bo dzięki temu możemy lepiej i bardziej świadomie zadbać o otaczające nas środowisko.

Spróbuj skorzystać z naszych sposobów na tanie i ekologiczne sprzątanie i zastanów się nad używaniem papieru toaletowego pochodzącego z recyklingu. Jedna tona ekologicznego papieru toaletowego to oszczędność 17 drzew, 1450 litrów ropy naftowej, 4000 kilowatów energii elektrycznej, 26,5 litrów wody i 3 metrów sześciennych na wysypisku - to tylko i aż tyle! Magic Decor zachęca!

Na zdjęciu projekt łazienki z wykorzystaniem kolekcji Terrane i Lemon Stone firmy Tubądzin, z którą współpracujemy.

armatura sanitarna w jeleniej gorze

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry