Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeKabina Walk-in - dobre rozwiązanie?

Kabina Walk-in - dobre rozwiązanie?

Planujesz w najbliższym czasie wymienić wannę na prysznic? Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza na krótki wpis o nowoczesnym rozwiązaniu.

Kabiny typu Walk-in to nic innego jak prysznic otwarty często pozbawiony brodzika, gdzie odpływ znajduje się bezpośrednio w podłodze. Jest to niezwykle efektowne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, a do tego bardzo funkcjonalne. Dlaczego?

Zalety:

  • Więcej przestrzeni - dzięki kabinie bez brodzika łazienka wydaje się dużo większa.
  • Elegancki Minimalizm - wygląda niezwykle minimalistycznie, ale przy tym jest elegancka.
  • Uniwersalność - dzięki swojej prostocie nie rzuca się w oczy, a wręcz wtapia w całość i dlatego też dopełnia wystrój każdej łazienki.
  • Szybki montaż - polega na przytwierdzeniu szklanych tafli do podłogi lub ściany. Czynność tą wykonuje się za pomocą specjalnych profili. W ten sposób strefa natryskowa zostaje odgrodzona od innych stref w łazience. Wszystkie elementy konstrukcji takiej kabiny są stałe, a więc nie ma obaw np. o „wyrobienie kółek”.
  • Funkcjonalność - jest to dogodne rozwiązanie dla wszystkich którzy mają trudności z poruszaniem się, wewnątrz znajduje się więcej miejsca niż w tradycyjnej kabinie którą ogranicza obudowa i przez to codzienny prysznic jest bardziej komfortowy i przyjemny.
  • Łatwe sprzątanie - tradycyjna kabina wyposażona jest w szyny i wiele zakamarków, trudno-dostępnych, gdzie gromadzi się woda czy też mydlany osad, a w przypadku kabiny walk-in sprzątanie jest bardzo szybkie i przyjemne, dodatkowo większość modeli kabin wyposażonych jest w polimerową powłokę „easy clean”, dzięki której krople wody nie tworzą zacieków.

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, kabina typu walk-in

Wady:

  • Temperatura - trudniej jest utrzymać ciepło w otwartej kabinie z której ciepło rozchodzi się na całe pomieszczenie. Tradycyjne kabiny zamykane dużo szybciej się nagrzewają, a niestety z otwartej kabiny ciepło szybciej ucieka. W związku z tym należy zadbać o wydajny system ogrzewania w łazience.
  • Odpowiednia wentylacja - z otwartych kabin szybciej wydostaje się także, para wodna. Dlatego też, aby uniknąć zawilgocenia ścian, trzeba zadbać o bardzo dobrą wentylację łazienki.
  • Kłopoty architektoniczne - w przypadku kiedy użytkownik decyduje się na kabinę walk-in bez brodzika, musi sprawdzić, czy możliwy jest montaż odpływu punktowego lub liniowego w podłodze oraz czy możliwe jest ukształtowanie podłogi o odpowiednim spadku.

Jak widać znacznie więcej jest zalet zastosowania kabiny walk-in, jednak Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor zachęca również do przeanalizowania wad. Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor zaprasza na zakupy!

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry