Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeJak uczynić z łazienki oazę relaksu?

Jak uczynić z łazienki oazę relaksu?

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zachęca do przeczytania krótkiego artykułu o tym co sprzyja efektywnemu odpoczynkowi w łazience.

Wygląd

Łazienka, która podoba się swoim użytkownikom jest przyjemnym miejscem relaksu. Warto zatem zadbać o przyjemny jej widok, czystość i porządek oraz drobne dodatki pasujące do wystroju całego wnętrza.

Domowe SPA

Odpoczynkowi sprzyja również relaks w postaci hydromasażu. Obecnie na rynku dostępne są wanny z funkcją hydromasażu oraz prysznice ze specjalnymi panelami na których umieszczone są dysze masujące. Masaż wodny posiada wiele zalet takich jak: zmniejszenie napięć mięśniowych, sprzyja leczeniu rwy kulszowej, zapaleniu stawów i wielu innych, a także poprawia ukrwienie i sprężystość skóry oraz ma działanie odprężające.

Zapach

Zapachy bardzo mocno wpływają na ludzkie samopoczucie. Wystarczy wybrać zapach, który pozytywnie się kojarzy z dobrymi wspomnieniami z dzieciństwa lub taki, który po prostu jest przyjemny i wprawia w kojący nastrój.

Prysznic

Rano orzeźwia, a wieczorem odpręża. Szum wody działa kojąco na ludzki organizm ponieważ kojarzy się on z przyrodą i przyjemnym szumem wodospadu, dlatego też doskonałym sposobem na odprężenie jest prysznic pod przyjemnym strumieniem płynącym z deszczownicy. Należy również pamiętać, że komfortowy prysznic to taki, gdzie kabina ma rozmiary minimum 80 cm x 80 cm, brodzik jest niski lub nie ma go wcale.

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, tekst o tym jak stworzyć miejsce relaksu w łazience

Oświetlenie

Łazienka powinna być dobrze oświetlona szczególnie przy lustrze. Jednak oświetlenie nie powinno być rażące. Lustro warto dodatkowo doświetlić, po to, aby takie codzienne czynności zajmowały mniej czasu, a użytkownik łazienki czuł się komfortowo. Każdy kto chce również odpocząć w łazience powinien zadbać także o światło dekoracyjne. Mogą to być taśmy i oprawy LED podświetlające wnęki i półki. Takie oświetlenie pobierze niewielką ilość energii elektrycznej, ale za to efekt będzie znakomity, a Ty zrelaksowany.

Roślinność

Ludzki organizm najlepiej odpoczywa w bliskim kontakcie z naturą, a zatem rośliny w łazience to doskonały pomysł, aby łazienka była jeszcze większą strefą relaksu. W pomieszczeniu z oknem wszystkie kwiaty będą czuły się znakomicie, a to za sprawą światła dziennego oraz wilgotnego powietrza, jeśli jednak w Twojej łazience nie ma okna, nie martw się! Istnieje wiele gatunków roślin, które można hodować w łazience bez okna. Rośliny odporne na niedobory światła mogą przez tydzień ozdabiać łazienkę bez okna, a przez kolejny tydzień stać w innym pomieszczeniu z oknem. Można również zakupić lampę imitującą światło słoneczne.

Kąpiel

Zimą gorąca, a latem orzeźwiająco chłodna. Nie ma nic lepszego niż kąpiel z dodatkiem ulubionego płynu czy też ziół, klimatycznego blasku świec, ulubionej muzyki i lampki wina. Ważne jest, aby dobrze dobrać wannę do sylwetki i wzrostu użytkownika.

Salon Płytek Ceramicznych i Armatury Sanitarnej Jelenia Góra Magic Decor serdecznie zaprasza na zakupy w atrakcyjnych cenach!

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry