Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeJak nie kłaść płytek ceramicznych?

Jak nie kłaść płytek ceramicznych?

Jakie są najczęstsze błędy przy układaniu płytek? Wydawać by się mogło, że jest to prosta czynność, jednak i tu pojawiają się trudności u amatorów oraz „fachowców”.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor przygotowała krótki artykuł o najczęstszych błędach związanych z tą kwestią. Przeczytaj i nie popełniaj!

  • Problem z odpowiednim rozplanowaniem płytek - zwróć uwagę na dobre rozplanowanie, pamiętaj, że docinki powinny znaleźć się w miejscach które nie będą rzucały się w oczy czyli w narożnikach i na końcu ściany.
  • Źle przygotowana zaprawa klejowa - pracownicy ekip remontowych nie czytają zaleceń producenta i zaprawa mieszana jest często „na oko” przez to może powstać zbyt słaba mieszanka. Zaprawa wykonana niedokładnie może być powodem odklejania się płytek w niedalekiej przyszłości.
  • Nieodpowiednia ilość kleju - płytki powinny być klejone w taki sposób, aby nakładać klej na na spód płytki oraz na podłoże do którego zostanie ona przyklejona. Odpowiednia ilość kleju to taka, która wyjdzie po bokami przy dociśnięciu jej do podłoża.
  • Brak dylatacji - jest to znaczący błąd technologiczny, który przyczyni się do konieczności przeprowadzenia remontu w trybie przyspieszonym. Na dużej powierzchni, na której mają zostać ułożone płytki, konieczne jest zastosowanie przerw dylatacyjnych. Przerwy konieczne są również w otworach drzwiowych i innych miejscach, gdzie dochodzi do połączeń podłogi ze ścianą. Dzięki temu zabiegowi, naprężenia podłoża nie będą powodować pękania i odspajania się płytek.
  • Złe przygotowanie podłoża - jest to istotny etap od których każdy glazurnik powinien rozpocząć swoją pracę. Istnieją firmy, które nie sprawdzają podłoża - jest to błąd, bo przez to przyczepność płytki do podłoża może nie być tak dobra. Podłoże powinno być suche - dopuszczalna wilgotność wynosi 4%. Profesjonalnie przygotowany fachowiec zawsze sprawdzi podłoże przed przystąpieniem do pracy.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawił największe błędy popełniane podczas układania płytek ceramicznych. Każdy z przedstawionych błędów wynika z braku doświadczenia i niewiedzy. Pamiętaj, że tani fachowiec nie zawsze wykona swoją pracę rzetelnie.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry