Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeIdealne meble łazienkowe - jak je wybrać?

Idealne meble łazienkowe - jak je wybrać?

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor przedstawiają najważniejsze aspekty na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Wybór armatury

Przed wyborem mebli łazienkowych dokonujemy zakupu armatury sanitarnej. Po zakupie i zamontowaniu armatury możemy oszacować ile miejsca pozostało na meble. Ważne jest również to, aby meble pasowały z wybraną wcześniej ceramiką i armaturą oraz współgrały z wystrojem wnętrza.

Pomiary

Meble powinny zajmować niewielką część pomieszczenia. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby dostęp do wszystkich sanitariatów był łatwy, dlatego też wybierając meble dokładnie wymierzmy wolne miejsca w których mają stanąć.

Materiał

Materiały z jakich wykonuje się obecnie meble łazienkowe są bardzo różne. Należą do nich: metal, drewno, kamień, szkło itd. Drewno powinno być zabezpieczone specjalnym lakierem odpornym na działanie wody. Niezależnie od tego jakie meble wybierzemy musimy wiedzieć, że powinny one być zabezpieczone przed wilgocią, a okucia i zawiasy odporne na rdzę.

Aranżacja

W przypadku, gdy decydujemy się na zakup mebli od różnych producentów , pamiętajmy aby pasowały one do wystroju całego wnętrza zarówno stylistyką jak i kolorem. Wybór jaki oferują producenci jest bardzo duży - każdy znajdzie wymarzone meble. Przypominamy, że ogromny wybór mebli łazienkowych w atrakcyjnych cenach znajdziesz w Magic Decor.

Szafki i szafeczki

Szafki łazienkowe dzielą się na kilka rodzajów:

szafka dopasowana do umywalki - taką szafkę kupujemy wraz z wybraną umywalką. Doskonale pasuje do umywalki pod względem rozmiaru oraz stylistyki.

  • Szafka wisząca - może być powieszona w dowolnym miejscu i dowolnym rozmiarze. Większość tego typu mebli zawiera lustro.
  • Szafka stojąca - posiada więcej miejsca niż szafki wiszące czy też pod umywalkę.

Istnieją również szafki:

  • otwarte - wszelkie akcesoria łazienkowe są widoczne, chociaż szafki otwarte nadają lekkości meblom to zbiera się na nich więcej kurzu i przez to nie są aż tak praktyczne.
  • zamykane - łatwiej w nich utrzymać porządek, lekki nieład nie jest dostępny dla gości oraz bezpieczne dla dzieci.

Słupki

Słupki łazienkowe mogą być większe lub mniejsze (półsłupki) – wyposażone są w drzwiczki i półeczki, a także chowany kosz na bieliznę, co pozwala na dyskretne schowanie przed wzrokiem gości brudnej bielizny.

Półki łazienkowe

Zapewnią łatwy dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów i kosmetyków.

Komody łazienkowe

Są to niewysokie meble stojące. Najczęściej składają się z 2 drzwiczek i jednej szuflady.

Jest to jedynie kilka najpopularniejszych propozycji mebli łazienkowych. Zamierzasz kupić nowe meble łazienkowe? Odwiedź Magic Decor, skorzystaj z atrakcyjnych cen i profesjonalnych porad personelu.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry