Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeEkologia, czyli sposoby na oszczędzanie wody

Ekologia, czyli sposoby na oszczędzanie wody

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor zaprasza serdecznie na artykuł o ekologicznych rozwiązaniach dotyczących oszczędzania wody.

Długi prysznic nie sprzyja zachowaniom pro ekologicznym. Biorąc prysznic zużywasz 1,5 litra wody na minutę. Czynność ta nie powinna trwać dłużej niż 5 minut. Stosując się do tego możesz znacznie zaoszczędzić na rachunkach za wodę.

Zlewy kuchenne oraz zmywarki również odpowiadają za 15% średniego zużycia wody w gospodarstwie domowym i emitują setki kilogramów gazów cieplarnianych w czasie ogrzewania wody. Podczas jednego cyklu zmywarka zużywa średnio około 20 litrów wody, z kolei oszczędne modele o ponad połowę mniej. Kupując zmywarkę zwróć uwagę, aby miała etykietę Energy Star. Warto jest, więc włączać zmywarkę po całkowitym jej napełnieniu brudnymi naczyniami. Wybierając zmywanie ręczne dobrze jest zmywać wszystkie naczynia razem i płukać wszystkie naczynia razem. Podczas tej czynności najlepiej jest zatkać zlew korkiem.

Tylko 3% wody na całym świecie to woda słodka, ale z tego zaledwie 1/3 nadaje się do spożycia. Mimo to całe masy wody słodkiej są marnowane i spuszczane do ścieków. Najwięcej wody pochłania toaleta - jest to aż 40% wody zużywanej w domu. Stare spłuczki zużywają nawet 13 litrów przy jednym spłukaniu, z kolei nowoczesne spłuczki wyposażone w redukcję wypływu wody, zużywają niecałe 4 litry. Jeśli jesteś przed zakupem spłuczki, wybierz taką która ma certyfikat HET.

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor poleca wpis dotyczący oszczędzania wody

Pralka to kolejne domowe urządzenie, które nie wpływa korzystnie na środowisko. Pralka emituje 90 kg gazów cieplarnianych rocznie, im wyższa temperatura prania, tym więcej emitowanych jest gazów cieplarnianych do środowiska. Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor polecają zatem pranie w zimnej wodzie tak często jak tylko jest to możliwe. Dzięki temu rachunki będą niższe.

Ważne również jest to, a by podczas mycia zębów lub innych czynności pielęgnacyjnych zakręcać wodę w kranie i odkręcać ją w momencie kiedy jest potrzebna.

Jeśli jesteś posiadaczem wanny to Magic Decor poleca napełniać wannę wodą w 1/3. Ważnym elementem, który pozwoli zaoszczędzić wodę i pieniądze jest pozbycie wszelkich usterek związanych z przeciekaniem, a więc cieknące krany, nieszczelne spłuczki. Dobrym sposobem również na oszczędności jest zamontowanie perlatora czy też nowoczesnej spłuczki z funkcją spłukiwania od 3 do 6 litrów.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawił najlepsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i wody i jednoczesne przyczynienie się do ekologicznego stylu życia.

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry