Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeDomowe sposoby na czysty czajnik

Domowe sposoby na czysty czajnik

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor zachęca do przeczytania artykułu o sposobach skutecznego odkamieniania czajnika.

Z uwagi na częste korzystanie z czajnika, na jego dnie osadza się kamień, co w efekcie sprawia, że zagotowana woda nie jest krystalicznie czysta. Jak pozbyć się kamienia?

Kamień powstaje w twardej wodzie to wapń i magnez, które są składnikami wody kranowej. Przez podniesienie temperatury wspomniane wyżej pierwiastki wytrącają się i przez to na dnie czajnika pozostaje osad. Magnez oraz wapń nie szkodzą zdrowiu, jednak często psuje on smak kawy czy też herbaty, woda staje się bardziej mętna i jest to niekomfortowe dla każdego użytkownika.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor prezentuje sposoby na usunięcie kamienia z czajnika

Domowe sposoby na usunięcie kamienia:

  • Soda oczyszczona - doskonale poradzi sobie z takim osadem. Do usunięcia kamienia potrzebne są dwie łyżki sody oczyszczonej, które trzeba wsypać i odczekać kilkanaście minut. Po tym czasie czajnik trzeba dokładnie umyć, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Soda doskonale usunie uporczywy osad.
  • Ocet - należy wlać do czajnika szklankę octu i ½ szklanki wody, a następnie włączyć czajnik w celu zagotowania wody, potem trzeba czajnik wyłączyć, odczekać godzinę i dokładnie umyć wnętrze czajnika, a na koniec kilka razy zagotować wodę, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu. Jest to bardzo skuteczny sposób, który z pewnością usunie nawet najcięższy do usunięcia osad.
  • Sok z cytryny - do czajnika należy wlać szklankę soku z cytryny i odczekać godzinę. Po upływie zalecanego czasu, trzeba dokładnie umyć wnętrze czajnika. Jest sposób dobry, choć nie tak skuteczny jak ocet.
  • Kwasek cytrynowy - ten produkt także pomoże zwalczyć osad z kamienia. Jedną torebkę kwasku (20g) należy wsypać do wnętrza czajnika w którym do połowy znajduje się woda. Kolejnym krokiem jest włączenie czajnika, a po trzech godzinach zawartość należy wylać, po kamieniu nie będzie śladu.
  • Obierki ziemniaka - tak, to również sposób na usunięcie kamienia z  Twojego czajnika. Wystarczy napełnić czajnik obierkami i zalać wodą. Następnie należy zagotować, wylać i jeszcze raz zagotować czajnik pełen wody i po kłopocie!
  • Coca-cola - szklanka coli również pomoże skutecznie usunąć uporczywy osad. Najpierw wlej jej zawartość do czajnika, dolać niewielką ilość wody i całość zagotować. Ten sposób będzie jeszcze bardziej skuteczny, jeśli dodasz odrobinę sody oczyszczonej.
  • Inne środki - oprócz domowych sposobów na pozbycie się kamienia z czajnika istnieje wiele specjalnych środków, które dostępne są w sklepach. Profesjonalne odkamieniacze szybko działają i nie wydzielają przy tym nieprzyjemnych zapachów.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor gorąco zaprasza na zakupy płytek ceramicznych, mebli łazienkowych, armatury sanitarnej czy też chemii budowlanej w atrakcyjnych cenach.

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry