Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeDługa i wąska kuchnia to nie problem!

Długa i wąska kuchnia to nie problem!

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor zapraszają na artykuł o praktycznych poradach, które pomogą w urządzeniu wąskiej i długiej kuchni.
 
Długie i wąskie pomieszczenia w szczególności kuchnie są mało ustawne i wydają się być mało funkcjonalne. Istnieje kilka sposób na to, aby takie pomieszczenie urządzić.

Wyburzenie ściany

W przypadku kiedy nie widzisz innego wyjścia dobrym pomysłem jest wyburzenie ściany i zyskanie więcej przestrzeni przy połączeniu jej z salonem. Oczywiście najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, a więc należy się upewnić ścianę pomiędzy kuchnią i jadalnią można wyburzyć i nie jest ona ścianą nośną. Nie każdemu jednak odpowiadają otwarte kuchnie, bo choć mają wiele zalet, to posiadają również swoje wady.

Poszerzenie otworu na drzwi

Powiększony otwór drzwiowy spowoduje, że dostęp do kuchni będzie znacznie łatwiejszy. Można również zamontować drzwi przesuwne, które zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne lub nie wstawiać drzwi w ogóle.

Kolory

W długiej i wąskiej kuchni powinieneś unikać ciemnych kolorów, gdyż wnętrze staje się przytłoczone i pomniejszone. Najlepiej sprawdzą się jasne kolory: biel, szarość, błękit, żółty. Dobrym rozwiązaniem są również powierzchnie błyszczące, które odbijają przestrzeń i dzięki temu wąska kuchnia jest optycznie powiększona. Przy wyborze blatu, warto pamiętać, że jeśli będzie on w kolorze podłogi to aranżacja pomieszczenia będzie bardziej spójna.

Strefa śniadaniowa

W długiej i wąskiej kuchni nie można liczyć na to, że zmieści się stół. Jednak alternatywą do tego może być blat przy oknie. Będzie to doskonałe miejsce na szybki posiłek, poranną kawę i śniadanie, a widok wschodzącego słońca za oknem będzie pozytywnym doznaniem, dzięki któremu będziesz mieć doskonały nastrój przez cały dzień.

Długie i wąskie kuchnie to trudne do urządzenia wnętrza, ale można zaaranżować je tak, aby były praktyczne i funkcjonalne. Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zaprasza serdecznie na zakupy w szalenie atrakcyjnych cenach. W Magic Decor znajdziesz wszystko do urządzenie łazienki, kuchni i innych pomieszczeń: Armatura Sanitarna Jelenia Góra, Meble Łazienkowe Jelenia Góra, Chemia Budowlana Jelenia Góra, a także Płytki Ceramiczne Jelenia Góra. Przyjdź i skorzystaj!

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, tekst o czym warto pamiętać urządzając wąśką i długą kuchnię

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry