Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeCzyszczenie pralki. Jak to zrobić?

Czyszczenie pralki. Jak to zrobić?

Wszystkie urządzenia AGD wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji ponieważ wtedy są zadbane i służą dłużej. W dzisiejszym artykule Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor przedstawia sposoby jak w prawidłowy sposób wyczyścić pralkę.

Jednym z najpopularniejszych, najtańszych i najbardziej skutecznych sposobów jest czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jest to środek tani, który doskonale sprawdza się w czynnościach takich jak sprzątanie. Najlepiej jest wsypać pół szklanki sody do przegródki na proszek i nastawić pralkę na pełen „pusty” cykl prania. Kamień oraz inne zanieczyszczenia zostaną usunięte w 90 stopniach Celsjusza.

Innym domowym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń i brzydkiego zapachu z pralki jest zastosowanie kwasku cytrynowego. 1/3 szklanki kwasku należy wsypać do pojemnika przeznaczonego na proszek, a następnie ustawić pralkę na pełen cykl „pustego prania” w temperaturze 90 stopni Celsjusza.

Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor, tekst o czyszczeniu pralki domowymi sposobami

W przypadku kiedy to wnętrze pralki w większości pokrył trudny do usunięcia kamień, można również zastosować mieszankę octu i kwasku cytrynowego. Wystarczy wlać do bębna pralki 2 litry octu spożywczego i dosypać dwa opakowania kwasku. Pralkę trzeba ustawić na pełen cykl prania w możliwie jak najwyższej temperaturze. Jedynym minusem jest nieprzyjemny zapach octu, który może być wyczuwalny w całym mieszkaniu.

Pasta z octu i sody oczyszczonej doskonale sprawdzi się w przypadku mocno zabrudzonej pralki. W przypadku, gdy powyższe sposoby nie zadziałają i pralka nie będzie całkowicie czysta, należy wtedy wymieszać dokładnie 10 łyżek octu z sodą oczyszczoną, do uzyskania konsystencji pasty. Tak przygotowaną mieszankę należy nałożyć na wszystkie zabrudzone miejsca w pralce (również na gumowe uszczelki i podajniki na proszek i płyn do płukania) i pozostawić na kilka godzin. Po upływie wskazanego czasu, trzeba dokładnie zmyć mieszankę za pomocą wilgotnej szmatki, a potem wytrzeć pralkę do sucha.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor zachęca do regularnego czyszczenia pralki, a domowe sposoby są do najlepsze.

Pamiętaj również, że Magic Decor to wyjątkowe miejsce, gdzie znajdziesz wszystko czego szukasz do remontu tarasu, łazienki, kuchni, salonu, sypialni, czyli: Meble Łazienkowe Jelenia Góra, Armatura Sanitarna Jelenia Góra, Chemia Budowlana Jelenia Góra, Płytki Ceramiczne Jelenia Góra.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry