Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeBateria kuchenna - kilka porad

Bateria kuchenna - kilka porad

W dzisiejszym artykule Ceramika Jelenia Góra Magic Decor przedstawia kilka ważnych rad dotyczących tego, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennych. Odpowiednio dobrana bateria kuchenna ułatwi i usprawni codziennie czynności kuchenne.

Obecnie w kuchni najważniejsze są takie cechy jak: funkcjonalność, wysoka jakość oraz sterylność. Jeden z najpopularniejszych producentów baterii na rynku - Roca, którego Magic Decor jest dystrybutorem najczęściej korzysta z wylewek obrotowych. Poruszają się one w jednej osi w dwóch kierunkach  i pozwalają one na swobodne sterowanie strumieniem wody oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc. W takie rozwiązanie wyposażono baterie: Victoria-N, Vectra, Monodin-N, Esmai, Moai oraz Atai.

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem proponowanym przez tego samego producenta z pewnością okaże się bateria linii Monojet-N i M2-N, które posiadają wyciąganą, elastyczną wylewkę prysznicową. Zasięg jest znacznie większy niż w przypadku tradycyjnej baterii. W serii Targa bateria posiada również wyciągany perlator (długość do 80 cm).

W bateriach zlewozmywakowych serii Monojet-N, Targa, Logica czy też Amura istnieje możliwość ustawienia rodzaju strumienia i dostosowania jego siły - wąski intensywny lub szeroki i delikatny oraz opłukujący. Przy czynnościach takich jak np. płukanie warzyw i owoców polecany jest szeroki, łagodny strumień dodatkowo napowietrzany przez perlator.  Możesz być pewny, że pod takim strumieniem warzywa będą dokładnie umyte, a strumień nie uszkodzi ich powierzchni.

Większość baterii kuchennych od producenta Roca posiada ogranicznik wypływu wody do maksymalnej ilości 9 l na minutę. Szczególna jest seria Targa, która ma wypływ 5 l na minutę.

Na rynku istnieje duży wybór baterii zlewozmywakowych. Możesz wybrać baterię ścienną, z wylewką dolną lub górną, sztorcową lub taką która można zamontować na blacie lub zlewie. Baterie mają również różne wysokości.

Salon Płytek Ceramicznych Jelenia Góra Magic Decor serdecznie zaprasza na zakupy w atrakcyjnych cenach!

 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry