Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeAranżujemy łazienkowe okno

Aranżujemy łazienkowe okno

Nie każdy ma to szczęście, że w jego łazience znajduje się okno, jeśli jednak jesteś tym szczęściarzem to zadbaj również o to, by wraz z wystrojem całego pomieszczenia tworzyło klimatyczny, wymarzony wygląd.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor zapraszają na krótki artykuł o wskazówkach aranżacji łazienkowego okna.

Naturalnie

Jeśli masz piękny widok z łazienkowego okna na las, łąkę, góry, morze, rzekę to już jest to ogromny atut. Taki widok działa niezwykle kojąco i odprężająco, a żeby go bardziej uwidocznić możesz to zrobić naklejając na ramę okna specjalne naklejki lub drewniane listewki wykorzystywane do oprawy obrazów. Potem umieść nad oknem karnisz, zawieś delikatną firankę i gotowe. Nietuzinkowa aranżacja okna gotowa. Taki naturalny obraz z pewnością wprawi Ciebie i wszystkich domowników w doskonały nastrój.

Kolorowo

Dla miłośników wielobarwnych dekoracji, ciekawą propozycją będą z pewnością mozaiki ze szkła. Łazienka będzie oryginalnie oświetlona. Taka aranżacja okienna sprawdzi sę w komach budowanych w konkretnym stylu.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor - artykuł o oranżacji okna łazienkowego

Nowocześnie

Nowoczesnym rozwiązaniem jakie można zastosować przy aranżacji  łazienki jest szkło elektrochromowe, które daje możliwość zdalnego przyciemnienia pomieszczenia do odpowiedniego poziomu w 4-stopniowej skali: od całkowitej przezroczystości szyby, aż po jej całkowite zmatowienie. Poziom przyciemnienia ustawia się specjalnym przełącznikiem elektrycznym. Istnieje również możliwość zautomatyzowania systemu dostosowując go do pory roku, dnia oraz pogody. Efektowne rozwiązanie, ale nie każdą kieszeń.

Tradycyjnie

W związku z tym, że każdy potrzebuje odrobinę prywatności szczególnie w miejscu takim jak łazienka to najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety lub tradycyjne firanki na karniszu. Skutecznie przysłoni ona okno, a TY możesz cieszyć się całkowitą prywatnością, za to o poranku podnosząc roletę do góry masz możliwość powitać dzień patrząc na wschodzące słońce. Z całą pewnością taki widok pozytywnie nastroi Cię na cały dzień. Firanki z kolei są nieco bardziej dekoracyjne. Istnieje wiele wzorów, długości oraz możliwości aranżacji okna. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i tego jaki jest wystrój wnętrza. W łazience urządzonej nowocześnie lepszym rozwiązaniem będzie roleta, ale jeśli chcesz nadać więcej szyku swojej łazience to postaw na prostą firankę. Jeśli Twoja łazienka jest bardziej glamour to wybierz firanki, mogą być zdobione lub proste   (w tym przypadku elegancko zaprezentuje się ich upięcie).

Żaluzje

Drewniane żaluzje zwane shuttersami  to także świetne rozwiązanie, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Możesz je pomalować na dowolny, pasujący do wnętrza kolor. Żaluzje pozwalają w największym stopniu sterować dopływem światła dziennego. Masz możliwość całkowicie zaciemnić swoją łazienkę lub tylko delikatnie osłonić pomieszczenie przed słońcem.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor życzy przyjemnej aranżacji łazienkowego okna i zaprasza na zakupy w szalenie niskich cenach!
 

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry