Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacjeAranżacja Hotelowej Łazienki

Aranżacja Hotelowej Łazienki

Jak powinna wyglądać łazienka w hotelu? Na co zwrócić uwagę podczas jej aranżacji? Odpowiedz na te pytania poznasz w dzisiejszym artykule. Do lektury zachęca Armatura Sanitarna Jelenia Góra Magic Decor.

Wymogi kategoryzacyjne

Prowadząc hotel należy dobrze znać wymogi kategoryzacyjne i zastosować je podczas aranżacji hotelowej łazienki. Przed rozpoczęciem prac projektowych trzeba zapoznać się z zapisami, które dotyczą wymagań obowiązkowych dla standardu hotelu, który jest projektowany. Takie wymagania określone są w „Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 19 sierpnia 2004 roku w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w którym są świadczone usługi hotelarskie”.

Praktyczna strona

Jednym z najważniejszych aspektów jest to, aby hotelowa łazienka była przede wszystkim praktyczna. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być łatwo-dostępne i sprawnie działać. Łazienka hotelowa ma spełniać swoje funkcje i wyglądać estetycznie. Zadowolenie gościa z tej części hotelu związane jest ze swobodnym poruszaniem się po wnętrzu, odpowiednim doświetleniem lustra, osłoną prysznicową która ma skutecznie chronić pozostałą część pomieszczenia przed zachlapaniem i wieloma innymi drobiazgami, które przed oddaniem do użytku  w ręce gości powinny być szczegółowo sprawdzone.

Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor - tekst o aranżacji łazienki w hotelu
Zdjęcie pochodzi ze strony producenta - Paradyż Ceramika, którego Magic Decor jest dystrybutorem

Jasność

Jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne. Zarówno gładkie jak i strukturalne powierzchnie w jasnych kolorach będą prezentowały się bardzo atrakcyjnie. Łazienka hotelowa może zostać urządzona w niemal każdym stylu - klasycznym, eco, vintage, glamour czy też minimalistycznym.

Czystość

Hotelowa łazienka powinna być czysta i dla każdego nowego gościa sprawiać wrażenie, że jest on pierwszym jej użytkownikiem. Pomieszczenie to musi być zaprojektowane w taki sposób, aby pokojowe mogły szybko dokładnie posprzątać. Na etapie projektu najlepiej jest zrezygnować z niepotrzebnych przedmiotów, które będą zbierały kurz i tym samym wydłużały czas sprzątania, a przy wyborze płytek ceramicznych warto wybrać te z rektyfikowanymi krawędziami, bo cieńsza fuga to mniejsze zabrudzenia.

Ceramika Jelenia Góra Magic Decor przedstawiła to co jest najważniejsze do prawidłowej aranżacji hotelowej łazienki. Meble Łazienkowe Jelenia Góra Magic Decor zapraszają do regularnego odwiedzania zakładki „Blog”.

PRZYJEDŹ DO NAS
do góry